top of page

Už jste někdy viděli živého psychologa?

IMG_20220823_114159.jpg

Pocházím z ostravska a mám to tady ráda. Nad věcmi přemýšlím. Umím poslouchat. Když nevím, zeptám se. Mám ráda příběhy. Ráda se směju. Nerada tančím. Jsem vdaná, máme děti, psa, kocoura a zahradu. Střídám barvu vlasů, takže fotka nemusí být úplně aktuální.

vzdělání

zkušenosti

Ve své profesi mám dvě hlavní specializace - na jedné straně je to zpracování náročných životních situací, práce s traumatem a poradenství pro pozůstalé, na druhé straně pak rozvoj lidských zdrojů, hledání talentu a osobnostní rozvoj. Po dokončení studia jsem pracovala jako psycholog a poradce pro propouštěné a nezaměstnané, poradce pro rozvoj lidských zdrojů, zabývala jsem se rozvojem měkkých dovedností a zvládání zátěže.

Vedle toho mám dlouholeté zkušenosti s terapeutickou prací s obětmi trestných činů, lidmi, kteří procházejí akutní nebo dlouhotrvající reakcí na trauma, s lidmi, kteří zažívají násilí v blízkých vztazích, s pozůstalými. 

Jsem členem týmu v ostravském Bílém kruhu bezpečí, dlouhodobě spolupracuji s organizacemi, které pomáhají pozůstalým či pečujícím, jako například sdružení Anulika, mobilní hospic Strom života nebo Dlouhá cesta, nově také v projektu S barvou ven.

V soukromé praxi se na mně lidé obracejí nejčastěji se vztahovými, výchovnými a rozvojovými tématy, potřebou zpracovat ztrátu nebo když stojí před velkým rozhodováním a potřebují podpořit. Konzultaci mohu vést osobně i online, v češtině a angličtině.

Jsem absolventkou studia jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se věnovala problematice terapie závislostí. Promovala jsem v roce 2001, vysokou školu jsem dokončila státní zkouškou z klinické psychologie. Absolvovala jsem dlouhodobý hlubinně zaměřený  výcvik ve skupinové terapii ve Skálově institutu v systému SUR. Kromě něj své vzdělání průběžně doplňuji dalšími kurzy a semináři. Za zmínku stojí například kurz krizové intervence, EMDR,  gestaltterapeutická práce se sny, rodinné konstelace přímo u Berta Hellingera, rodinná terapie, práce s tělem, včasná pomoc dětem či sandtray (terapie hrou v písku). Jsem členem České asociace pro psychoterapii a certifikovaný poradce pro pozůstalé.

Tam, kde se dotýkáme duše, léčíme tím, kdo jsme, nikoli tím, co známe.

Sigmund Freud

CAP_odznak_radny_M_cernobily_web.png
LGBTQsafespace_holdspacecreative-02.png
bottom of page