Změnit úhel

April 6, 2020

Dneska všude vyšly články s takovým hodně divným názvem. Autoři těch titulků by podle mě zasloužili za uši. Hlavní epidemiolog se vyjádřil ve smyslu, že doporučuje začít měnit strategii boje s koronavirem. Mluví o tom, že původní strategie už neplní svůj účel (a taky o tom, že ho nenaplnila do té míry, jak všichni doufali) a její vedlejší účinky jsou příliš velké. Je načase ji změnit.

 

Ale název "Prymula změnil názor, populaci musíme promořit" evokuje dojem, že všechna ta extrémní opatření byl nějaký vrtoch nebo rozmar skupinky lidí, která neví, co dělá. Já si hlavního epidemiologa představuju jako pilota lehkých letadel, který má přistát s boeingem, kterému navíc selhal jeden motor. Nalítáno má. Co dělá, to ví. Jenom řídí letadlo, se kterým nemá zkušenost a má těžký úkol.

 

Spousta lidí ztratila práci. Spousta lidí se ocitne ve vážných finančních problémech. Spousta lidí riskuje životy. Spousta lidí se vzdala své svobody. Spousta lidí ztratila jistotu. A díky pitomému nadpisu teď všichni můžou mít pocit, že to bylo zbytečné. Z rozmaru nějaké nekompetentní bandy, která si zahrává s jejich životy.

 

Představuji si to jako lásku. Všichni z nás, kdo udělali (dobrovolně či proti své vůli) ty menší i obrovské oběti, udělali akt velké lásky. K životu. K pospolitosti. K ochraně slabých. K soucitu.

 

Já tomu nerozumím. O epidemiologii nevím o nic víc, než vy ostatní. Nevím, jestli všechno, co jsme zatím udělali, o co jsme do teď přišli, se nakonec neukáže jako zbytečné. Jestli boj s virem prohráváme, nebo jsme ještě ve hře. Pořád doufám, že to nebude tak zlé. Ale kdo ví.

 

Ale je to málo? Jestli jste zrovna vy, díky tomu, co jste obětovali, darovali někomu (a upřímně vám přeju, aby to pro vás byl někdo úplně cizí) měsíc života navíc, byla to zbytečná oběť?

Please reload

Doporučené

Krimi zprávy

1/4
Please reload

Nejnovější

27.10.2019

3.2.2019

Please reload

Archiv
Please reload

Klíčová slova
Please reload

Přidejte se
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest - Bílý kruh
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle

Na Baranovci 30

Ostrava

Telefon

777 679 157