top of page

Hezké věci

Mám hodně ráda podzim. Jeho barvy, jeho hojnost, teplé dny, listí, ale vlastně i to dřívější stmívání, deště a mlhy, kdy je venku tak ošklivě, že bych nejradši nevylezla z domu. Takové ty dny, které po mě nic nechtějí. A taky světýlka. Když jsem byla malá, byly to lampionové průvody, pak Dušičky a zapalování svíček, teď jsou zase všude hořící dýně.

Podzimní atmosféra

Dneska ráno jsem tak brouzdala po facebooku, četla hlavní zprávy na internetu a z několika míst na mě vykoukly hádky, spory a naschvály. A napadlo mě, že o nich vůbec nechci slyšet. Že bych měla chuť se obklopit něčím příjemným a lidmi, kteří jsou k sobě navzájem laskaví. Brouzdala jsem dál a zaujal mě obrázek malých lampiček s odkazem na Diwali. To je nějaký indický světýlkový svátek, nic moc o něm nevím. Matně si vzpomínám, že se v době, kdy tenhle festival probíhá, všude zapalují svíčky, posílají se po řece a Indie se během něj rozsvítí tak, že je to vidět až z vesmíru.

Tak jsem mrkla na wikipedii a dočetla jsem se toto: Diwali je pětidenní slavnost, během ní lidé zapalují malé lampičky a oslavují vítězství dobra nad zlem. Během těchto dní jsou k sobě laskaví a dávají si sladké dárky.

Začíná dnes.

Rozumíte tomu? Všechny mé potřeby jedním šmahem naplněny. Obsahuje to podzim, hodně světýlek, laskavost a ještě k tomu to právě začalo. Vítězství dobra nad zlem tak velké, že je vidět až z vesmíru. Paráda. Jdu sama sebe laskavě obdarovat čokoládou a na pět dní mizím do svého milovaného podzimního světa.

PS. A Diwali má ještě jednu milou charakteristiku. Je třeba si na jeho oslavu pořídit nové šaty.

Doporučené
Nejnovější
Archiv
Klíčová slova
Přidejte se
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
bottom of page